هنری سایر هنری

حیات وحش با بازی لگو

مجموعه ای از حیات وحش در بازی لگو که توسط هنرمند؛ Mike Doyle؛ در کتابی به نام «Beautiful LEGO Wild» جمع آوری شده است.

دنیایی از بازتاب آیینه ها

آنچه در مردمک چشم های یک زن رسوخ می کند و از آن به بیرون تراوش می کند بخشی از روح اوست. زمانی که در بازتاب ان مردمک ها دقیق شوید، خواهید دید که آنچه از روح یک زن در چشم های او پیداست، جهانی است کاملا متفاوت از آنچه که بیرون از این چشم ها دیده می شود.

گالری هایی در زیر آب و بتن

" Erik Vestman" و " Nils Petter" دو هنرمندی هستند که مجموع های خود را در غیر معمول ترین امکان ممکن به نمایش می گذارند. در مجموعه جدید این دو هنرمند که تا حدودی هم میتواند ترسناک محسوب شود، تصاویر و عکس ها در عمق کمی از آب معلق غوطه ور هستند. نام این مجموعه اوفیلیای غرق شده است. یک بار دیگر هم دیده شده بود که ایندو در حال آماده سازی یک فضای خالی بتنی در زیر یک اسکله قدیمی برای راه اندازی یک گالری هستند. هنرمندان این مجموعه بعد از راه اندازی این گالری در زیر اسکله به راحتی بیان کردند که وقتی در حال تمیز کاری این حفره بودند هیچ ایده ای نداشتند که در نهایت چه اتفاقی خواهد افتاد.

تغییر چهره پیرامون ما

یک طراح استرالیایی به نام " Domenic Bahmann" سعی دارد تا با هنر خود معنا و مفهوم دیگری به اشیاء روزمره بدهد. او پاندا را با جوراب های بچه گانه می کشد، یک خوک با دکمه ای به جای دماغ و تغییرات با نمک دیگری که می تواند نگاه شما را به زندگی تغییر دهد. در دنیا این هنرمند هیچ چیز عادی وجود ندارد و هر چیزی هدف غیر از ماهیت اصلی خود را دنبال می کند.

عقاید مینیمالیستی خوراکی ها

" Peechaya Burroughs" یک هنرمند استرالیایی تبار است که اخیرا آثار او در شبکه اینستاگرام سر وصدای زیادی به راه انداخته است. او در این مجموعه از سوژه های خوراکی استفاده کرده است که عقاید مینیمالیست را تداعی می کند.

یک اثر هنری در بشقاب

طراح و دیزاینر غذا " Keville Joyce" با همکاری یک عکاس به نام " Agustín Nieto" با استفاده از خوراکی ها ایده های جالبی را به مرحله اجرا رسانده اند. این دیزاینر خوش ذوق طرح های جالبی را با استفاده از مواد غذایی در بشقاب های ساده ایجاد کرده و عکاس همراه او این آثار هنری را به ثبت رسانده است.

دور ریختنی‌هایی برای خلق جاودانه‌ها

وقتی شما یک هنرمند باشید، تمام اشیائی که در اطراف شما باشند می‌توانند جرقه‌ای شوند برای خلق یک اثر هنری. " Joe Black" هنرمند لندنی تبار، با استفاده از هر آنچه در زندگی روزمره ما به‌کار می‌رود و یا حتی قرار است دور ریخته شود چهره‌هایی را خلق کرده است که می‌تواند شمارا حیرت‌زده کند.

هنر و آداب و رسوم شام

سری عکسهایی از ساخته های کارگردان هنری استرالیا Sonia Rentsch، در همکاری با عکاس Scott Newett.

مجسمه های حیوانات و حشرات در زیر روکش های قلاب دوزی شده

Joana Vasconcelos؛ هنرمند پرتغالی؛ پوشش هایی را برای مجسمه های حیوانات و حشرات قلاب دوزی کرده است. اگر با دقت به این قلاب دوزی توجه کنید، مهارت این هنرمند را در نحوه پوشش دهی مجسمه ها می توان دید.

«ابدیت» عنوان پروژه مفهومی توسط رفیک آنادول

«ابدیت» نام اثری فراگیر از نور وصداست که هنرمند ترکیه ای رفیک آنادول آن را طراحی کرده است. این چیدمان بخشی از پروژه ای تحقیقاتی به نام «تجربه های فراگیر در فضا» است. این اثر در اتاق مربعی شکل اجرا گردیده که پروژکتری سه بعدی تصاویری مصنوعی از خطوط را بر روی دیوارهای این اتاق به وجود آورده و فضایی به ظاهر نامتناهی و ابدی را شکل داده اند. بیننده با حرکت و جا به جا شدن در اتاق باعث ایجاد تغییراتی در این خطوط سه بعدی می شود و به صورت مجازی در این اثر عجیب شریک می شود.

استودیو Graypants، الهام از پدیده طبیعی پرواز هماهنگ گله پرندگان در حال پرواز

این مجموعه چشم نواز از مقوا و چراغ های LED ساخته شده است.

سینماگراف هایی از فعالیتی روتین

سینماگراف به تصاویری گفته می‌شود که بخشی از آنها در حال حرکت هستند.

کلاژ مواد غذایی توسط Julie Lee

هنر کلاژ (Collage Art)، که در قرن 20 میلادی ایجاد و تحول یافت، یک فرم هنری است که به دنباله تحول هنری دادائیسم (دادا) معرفی گردید و اسم آن از کلمه فرانسوی (coller) به معنای چسباندن برگرفته شده است. اگرچه هنرکلاژ مدرن در فرانسه شکل گرفته است اما تاثیرات هنرمندان سایر نقاط جهان در شکل گیری آن تا بدین جا را نباید نادیده انگاشت. هنر کلاژ عبارتست از به هم چسباندن و مرتبط ساختن تکه های اشیائی نظیر کاغذ، تکه های روزنامه، عکس و .... بر روی یک سطح. هنر کلاژ در ابتدا در دوران هنر کوبیسم به عنوان یک فرم هنری به وجود آمد که معاصر بود با هنرمندانی نظیر پابلو پیکاسو و جرج براک. هنر کلاژ یکی از عوامل اصلی ایجاد نوآوری در هنر معاصر است.

شاهکاری در ترکیب بندی و چیدمان

تصویر سازی های خلاق با استفاده از سی دی با موضوع دزدی

کلاژ به سبک سورئال اثر Ayla El-Moussa

فراواقع‌گرایی یا سوررئالیسم یکی از جنبش ‌های معروف هنری در قرن بیستم است. زمانی که دادائیسم در حال از بین رفتن بود، پیروان آن به دور آندره برتون که خود نیز زمانی از دادائیست‌ها بود گرد آمدند و طرح مکتب جدیدی را ریختند که در سال ۱۹۲۲ به طور رسمی فراواقع‌گرایی نامیده شد. این جنبش در عمل با انتشار مجله‌ٔ انقلاب فراواقع‌گرا توسط برتون آغاز شد.
صفحه  از ۲