هنری نقاشی

معماری شهرهای جهان از نگاه هنرمند کره ای

Sunga Park هنرمند، طراح گرافیک و تصویرگر کره ای ساکن بانکوک، اخیرا به کل دنیا سفر کرده است. اگر بپرسی چه کاری انجام داده؟ میگم که اون نقاشی هایی با تکنیک آبرنگ ( soothing ) ازمعماری کشور های محل اقامت خود کشیده است.

خلق تصاویر سه بعدی بوسیله نقاشی روی تورهای نخی

هنرمند ۳۳ ساله تایلندی به نام Uttaporn Nimmalaikaew ، تصاویری سه بعدی را روی تورهای نخی نقاشی کرده است. وی این تکنیک را در سال ۲۰۰۱ به صورت اتفاقی زمانی که در دانشگاهی در بانکوک تحصیل می کرد یافت، وی نقاشی را روی تور پشه بند خود دید و پی برد که چگونه تاثیر عمق و حجم را با استفاده از ترکیب لایه ها ، خلق کند.

کاشی های قدیمی بومی برای نقاشی های امروز

نام این مجموعه "Floors" است. این نام نه تنها برگرفته از واژه "Flooring" بلکه الهام گرفته از " flors" به معنی گل است. معمولا در زمین های کاشی کاری شده خانه ها، اماکن متروکه و قدیمی، گل های کوچک و گیاهان از بین فاصله کاشی ها رشد می کنند. در این پروژه تلاش شده است تا با ترکیب کاشی های قدیمی و نقاشی هایی متشکل از تکرار اشکال هندسی در قالب الگوهای خاص (Pattern) اثری خاص خلق شود.

عکس یا نقاشی؟

"Franco Clun" یک هنرمند ایتالیایی در مجموعه اخر کار های خود نقاشی هایی را ارائه کرده است. این نقاشی ها به قدری واقعی هستند که به سختی می توان آن ها را از عکس تشخیص داد.

دفترچه ای از خاطرات به زبان آبرنگ

یک طراح و گرافیست اهل نروژ که هم اکنون در پرو ساکن است در ارتباط با یکی از پروژه های اخیر خود می گوید: این پروژه که تقریبا یک سال زمان خواهد برد را از جولای سال 2015 میلادی آغاز کردم. هر روز تصویری جدید از جایی که در آن روز رفته بودم را در دفترچه ای نقاشی کردم. تمامی نقاشی ها را روی اینستاگرام هم منتشر می کردم. هیچ روز را در این بین از دست نمی دادم و هر روز تصویری را با استفاده از آبرنگ در دفترچه کوچکم ثبت می کردم. می دانم که من اولین نفر نیستم که چنین کاری می کند. با این حال دوست دارم تا تصاویر و خاطراتم را از نمایی که دیده ام در جایی ثبت کنم تا وقتی به آن نیاز داشتم این دفترچه را باز کنم و آن لحظات را به یاد بیاورم.

سکوت پر هیاهوی رنگ ها

مجموعه "Organized chaos" راهی است که " Sophie Roach"، یک هنرمند اهل تگزاس برای ارائه شیوه خاص خود در نقاشی ارائه کرده است. خالق این مجموعه می گوید که انگیزه اصلی از شروع این مجموعه فشار استرس و خستگی ها ناشی از روزهای تحصیل او در کالج بوده است.او می گوید که در ابتدا تنها بیرون ریختم این استرس ها باعث به وجود آمدن این آثار می شده، اما دو سال بعد شروع به نقاشی کردم و هر چیزی را که می دیدم نقاشی می کردم. از توپ فوتبال و تخته موج سواری گرفته تا ساز ها و کفش ها . او این مجموعه خود را در ابتدای سال جاری تبدیل به نقاشی های دیواری کرده و حالا از کار خود بسیار راضی است.

دنیایی از آبرنگ در یک دفترچه کوچک

یک نقاش مجارستانی، در سفرهای خود به سراسر دنیا به ویژه یونان، دفترچه کوچکی را به همراه می برد و تمامی مناظر دلخواهش را در آن می کشد. این نقاش که تکنیک اصلی او آبرنگ است می گوید که در ابتدا این نقاشی ها را روی صفحه های بزرگ نقاشی می کرده است، تا جایی که این کتابچه کوچک را شروع می کند و به فواید دفترچه های کوچک برای نقاشی پی می برد. وی می گوید که در حال حاضر بزرگترین همدم او همین کتابچه کوچک است. او می گوید که کتابچه آینده خود را با نقاشی هایی از مناظر ایتالیا و باهاما پر خواهد کرد.

مناظر شهری از نمایی نو

نقاش اهل سان-فرانسیسکو، "Jeremy Mann" در آثار هنری اخیر خود نمای جدیدی از شهر را به تصویر کشیده است.

تلاش برای رسیدن به کمال

هنرمند آمریکایی"Kelly Reemsten"در این بخش از آثار خود سعی دارد تا با کنار هم قرار دادن قدرت و لطافت تلاش برای رسیدن به کمال را در قالب آثاری با رنگ و بوی فمینیستی به تصویر بکشد.

پنجره‌هایی از جنس خیال

"Pejac"، نقاش اسپانیایی، در مجموعه‌ای شگفت انگیز از آثار خود، با استفاده از رنگ‌روغن، درب و پنجره‌هایی را روی دیوارها و کف خیابان‌های شهر خود به تصویر کشیده است. استفاده دقیق از تکنیک سایه‌ها و انتخاب درست رنگ‌ها در این نقاشی‌های دیواری هر بیننده‌ خوش ذوقی را به خود جذب می‌کند.

فاین آرت، آناتومی بوسیله Nunzio Paci

هنر زیبا ( فاین آرت ) برای بیان حس زیبایی شناسی، برقرای ارتباط ، و یا ایجاد تفکر بوجود آمده است. این هنر بیش از آنکه برای اهداف کاربردی ساخته شده باشد برای پرداختن به اهداف زیبایی شناسانه ایجاد شده . این هنر نوعی از انواع هنر است که در درجه اول به منظور فراهم آوردن زیبایی و لذت و نه برای استفاده تجاری ایجاد شده است. به همین دلیل فاین آرت به نشاط بخشی، تفکر برانگیز بودن، و زندگی بخش بودن آن شناخته می شود .
صفحه  از ۳