هنری عکاسی

عکاسی که سفر می کند برای عکاسی از در و پنجره ها

ما اغلب در و پنجره را به عنوان یک ابزار کاربردی میشناسیم ولی اینبار یک هنرمند پرتغالی زیبایی آنها را به تصویر می کشد.

مجموعه عکس هایی از نیک فرانک

سری عکس های سیاه و سفید از معماری ساختمان ها که توسط هنرمند آلمانی نیک فرانک به تصویر کشیده شده است.

عکاسی از معماری های مجلل

Ivan Huang عکاس مستقر در تورنتو سعی کرده است که در مجموعه عکس های معماری خود، زیبایی و عظمت ساختمان و عمارات را به تصویر بکشد.

تصاویری در قاب پنجره های 200 ساله

جست و جو در خانه های قدیمی و متروک همیشه می تواند جذاب و سرگرم کننده باشد. یک عکاس هنرمند در خانه های قدیمی کند و کاو می کند و از بخش های جذاب این خانه ها عکاسی می کند. یکی از جالب ترین بخش های این خانه ها پنجره های آن ها و منظره ای است که از آن ها به چشم می خورد. برخی از پنجره های مجموعه ای که می بینید بیش از 200 سال از عمر آن ها می گذرد.

به چشم های من نگاه کن

یک عکاس خوش ذوق به نام " Andrei Mogan" پروژه ای را در سال 2014 آغاز کرد. هدف از این پروژه نه تنها نشان دادن بافت منحصر به فرد در چشم انسان ها بلکه تلاش برای به تصویر کشیدن انسان های پشت این چشم ها نیز هست. هر فرد در چشم خود، بافتی خاص و مخصوص به خود را دارد. بافت مردمک نیز مانند اثر انگشت در هیچ دو نفری شبیه به هم نیست.

کفش ها و دسر ها

مجموعه عکسی که می بینید، مجموعه تصاویری است که یک عکاس در صفحه اینستاگرام خود به نمایش گذاشته است. او در این عکس ها، دسر های جذاب و خوش طعم فرانسوی را ، البته در کنار کلکسیون کفش های شخصی خود به نمایش گذاشت هاست.

در کف راهروهای بارسلونا چه می گذرد

وقتی به بارسلونا فکر می کنید چه چیز هایی در ذهن شما نقش می بندد؟ "Guardi" ، " Sagrada Familia"، موزه پیکاسو، "La Rambla" ، فوتبال حرفه ای و هزار کلمه کلیدی دیگر ممکن است با شنیدن نام بارسلونا به ذهن شما برسد. نکته اینجاست که وقتی شما به این شهر بی نظیر و زیبا فکر می کنید، بدون شک چیزی راجع به راهروهای این شهر به ذهنتان نخواهد رسید. این چیزی است که به ذهن یک عکاس آلمانی به نام " Sebastian Erras" رسیده و بر اساس آن مجموعه پیش رو منتشر شده است.

عکس هایی که با اعصاب شما بازی می کنند

بخش " Adrenaline Issue" مجله " Kinfolk" از یک عکاس به نام "َAaron Tilley" و یک کارگردان هنری به نام "Kyle Bean" خواسته است تا لحظاتی پیش از وقوع اتفاقات ناخوشایند را برای شماره جدید این نشریه به تصویر بکشند. این مجموعه تاکید شدیدی بر رابطه بین پیش بینی های ذهنی انسان و عکس العمل های فیزیکی او دارد. پیش بینی که به صورت طبیعی ذهن هر فرد با دیدن این عکس ها انجام می دهد منجر به ترشح آدرنالین در بدن می شود، حتی اگر به واقع اتفاق بدی رخ ندهد.

سفر به گذشته با کیک آلو

یک عکاس اهل وین به نام " Svetlana Karner" زمان زیادی را صرف عکاسی از غذا ها می کند. این عکاس معتقد است که غذاها راهی برای ارتباط با گذشته و خاطرات کودکی را برای او باز می کنند. او می گوید:« دیدن کیک آلو با یک لایه مربا روی آن مرا می برد به گذشته های دور، به خانه مادربزرگ که بهترین کیک های میوه ای دنیا را برای من درست می کرد. یادم می آید که مادر بزرگ همیشه برای پختن این کیک های میوه ای از آلوهای کهربایی رنگی استفاده می کرد که در باغچه کوچک خود آن ها را کاشته بود.»

راه پله ها در قاب دوربین

عکاسی مانند اقیانوسی پر از غافلگير کننده ترین موضوعات است. عکاس ها در سراسر دنیا هر روز یک ایده به این اقیانوس اضافه می کنند و از این طریق دنیای درون و آنچه در مغزشان می گذرد را برای ما به نمایش می گذارند. معمولا عکاسان برای خلق یک مجموعه، سوژه ای خاص را انتخاب و آن را دنبال می کنند. مجموعه پیش رو عکاسی از پله ها و راه پله ها است. این مجموعه گزیده ای از اثار چندین عکاس بوده و امیدواریم که شما هم از آن لذت ببرید.

سلفی های سورئال با پس زمینه ای از خانه های متروک

یک عکاس اهل شیکاگو به نام "Kyle Thompson" عکاسی را با تصویر برداری از خانه های متروکه محل زندگی خود آغاز کرد. حالا او در مجموعه هایی جدید، عکس هایی را از خود گرفته است که در پس زمینه آن ها دشت های وسیع و همان خانه های متروک دیده می شود. با مجموعه پیش رو شما را به دنیای سورئال این عکاس دعوت می کنیم.

بهترین طعم ها در قاب تصاویر

" Katie Newborn" در دره ناپا متولد و بزرگ شده است. او مدت زیادی از زندگی خود را در قلب مزارع و بین کشاورزان زندگی کرده است. یکی از بزرگترین علایق این هنرمند عکاسی از غذاها است. این علاقه تا جایی ادامه پیدا کرد که Katie در حال حاضر استودیوی شخصی خود را با نام " Emeryville" راه اندازی کرده و در آن به عکاسی های خلاقانه می پردازد. سوژه اصل عکاسی او در حالی شکل می گیرد که از افراد دعوت می شود تا در آتلیه شخصی این عکاس به تست طعم غذا ها بپردازند.

زندگی از نگاه بالا

عکاسی مفهومی یکی از مواردی است که عکاس فرانسوی به نام " Florian Beaudenon" در آن مهارت خاصی دارد. یکی از مجموعه های او به نام " Instant Life" سعی دارد تا بی وزنی را در نگاه از بالا به سوژه های عکاسی به تصویر بکشد. این عکاس معتقد است که انسان ها باید از تمامی لحظات زندگی خود لذت ببرند. سوژه های این عکاسی موافقت کردند تا در یکی از لحظات روزمره خود، احساس و اتفاقاتی که برایشان می افتد را با این عکاس در میان بگذارند.

تکنیک انتخاب رنگ در عکاسی سورئال

یکی از هنرمندانی که امروز در بانک عکس به شما معرفی خواهیم کرد، یک عکاس پرتقالی به نام " Anka Zhuravleva" است. او پروژه های زیادی را در سبک سورئال یا همان فراواقع گرایی به نام خود ثبت کرده است. قسمت بزرگی از این مجموعه ها می توانند برای مدت ها ذهن شما را به خود در گیر کنند. این عکاس استعداد خاصی در زمینه بازی با رنگ ها دارد. او در یکی از مصاحبه های خود می گوید:«بیشتر ترکیب رنگ هایی که در کار های من دیده می شود از نقاشی ها الهام گرفته شده است. ترکیب رنگ زرد با بنفش، بنفش و سبز و نارنجی و آبی به نظر بهترین ترکیب ها هستند که می توانند احساسات بینننده را تحت تاثیر قرار دهند.»

ورود عکس هایی از دنیای فراواقعیت ها

" Dina Belenko" یک عکاس روس، معتقد است که عکاسی از جزئیات اشیاء مثل این است که از روح آن ها تصویر گرفته می شود. با درست کردن تصاویر رویایی و خیالی از اشیاء واقعی، در واقع این عکاس سعی دارد تا داستان زندگی این اشیاء را برای ما تعریف کند.

سلفی با افراد مشهور دنیا

"Dan Rubin" یک عکاس و هنرمند اهل میامی که در حال حاضر ساکن لندن است، به خاطر مجموعه سلفی از افراد مشهور در دنیا معروف است. او در این پروژه خود از افرادی که در خیابان ها می بیند و به نظرش شبیه افراد معروف هستند عکس می گیرد. عکاسی او به این صورت است که از آن ها می خواهد عکس فرد مشهور شبیه خود را روی گوشی هایشان بیاورند و آن را جلوی صورت خود بگیرند تا از آن ها عکاسی شود.

سلفی با Mac Book، همین الان، یهویی

بله. درست حدس زدید. بعد از موج سلفی گرفتن با ipad حالا مردم به سلفی گرفتن با Mac Bookهای خود روی آورده اند. اینکه چه چیزی باعث می شود چنین موضوعی در این حد شایع شود؛ خدا می داند! اما قبل از اینکه بشر را برای این موضوع زیر سوال ببرید صبر کنید تا توجیح این ماجرا را برایتان بگوییم. این نوع سلفی ها برای فروش نیستند. مجموعه عکس هایی که می بینید در واقع یه مجموعه هنری است با هدف شوک دادن به جوامع مردمی برای شدت شیوع عکس های سلفی و یهویی های خودمانی . این مجموعه توسط " Moises"، " John Yuyi" و " Tom Galle" عکاسی شده است.

عکاسی از گلوله های در حال شلیک

یک عکاس فنلاندی به نام"Herra Kuulapaa" عکس های حیرت انگیزی از شلیک با اسلحه های rifles، revolvers و هفت تیر گرفته است.

در فستیوال مرگ چه می گذرد

مردم کشور مکزیک، هر ساله روزی را با عنوان" Dia de Los Muertos" یا همان فستیوال مرگ جشن می گیرند. در این بین یک عکاس انگلیسی به نام" Rankin" با همکاری کارشناس زیبایی شناسی نشریه" Hunger" تصمیم می گیرند تا افراد و آرایش های این فستیوال را تبدیل به سوژه های عکاسی کنند.

تصاویری عمود بر شهر

مجموعه پیش رو، کاری است از عکاس فرانسوی، " Romain Jacquet-Lagrèz". وی در این مجموعه شهر هنگ کنگ را به شیوه ای خاص سوژه عکس های خود قرار داده است. بارزترین نکته ای که در این عکس ها دیده می شود، عکاسی از زاویه پایین نسبت به شهر است. در تمامی تصاویر این مجموعه زوایای پایین و کاملا عمودی برای عکاسی از سوژه ها انتخاب شده است.

گربه ها و چشم ها

یک عکاس فیلادلفیای به نام " Andrew Marttila" مجموعه ای را با عنوان " Cat Eyes" منتشر کرده. این مجموعه شامل سری عکس هایی ماکرو از چشمان گربه است. جالب است بدانید که خالق این مجموعه، از کودکی به گربه ها و سگ ها آلرژی شدیدی داشته است. اما با ورود به 22 سالگی این هنرمند تصمیم میگیرد تا بر این بیماری غلبه کند. یکی از دلایل خلق این مجموعه نیز همین موضوع بوده است.

گذر عمر در قاب چهره هایی چروکیده

مجموعه تأثیر گذار "Wrinkled Faces" اثر عکاس روس، "Andrey Zharov".

زندگی خصوصی میوه ها

در دوران کودکی شنیدن اسم هایی مانند آقای هویج یا خانم توت فرنگی چندان تعجبی نداشت. اما امروز با دور شدن از این دوران میوه ها وسبزیجات تنها خوراکی هایی شده اند که فقط طعم و بوی آن ها برای ما مهم می شود. " Maciek Jasik" عکاسی است که سعی دارد تا با جان بخشی به این میوه ها وسبزیجات جلوه ای نو از این خوراکی ها را برای ما به نمایش بگذارد . مهترین آیتم مورد استفاده در این عکس ها استفاده از دود های رنگی است.

عکاسی از سریع ترین های جهان

" World Speed Trials" مجموعه عکس هایی است که با موضوع مسابقات جهانی سرعت در دشت نمک "Bonneville" در "Uta" گرفته شده است. در این دوره از مسابقات، افراد از سراسر دنیا سعی دارند تا در سطوح مختلف و با استفاده از ماشین های متنوع رکورد سریعترین های دنیا را به نام خود ثبت کنند.عکاس این مجموعه "Brad Harrise" یک عکاس اهل بروکلین است.

دنیایی زیر کاغذ دیواری ها

مجموعه "Wallpaper" اثر "Benedict Morgan"، یک عکاس متولد لندن است. این عکاس با استفاده از تکنیک های نورپردازی و پنهان کردن اشیاء در زیر کاغذ دیواری های متنوع، تصاویری مشابه به آیکون ها را در قلب این کاغذهای دیواری خلق می کند.

تصاویری برآمده از قلب هندسه شهری

"Martin Dietrich" یک عکاس حرفه ای آلمانی الاصل است. این عکاس آلمانی در تلاش است تا با استفاده از المان هایی چون خطوط قدرتمند و هندسه های شهری زوایایی از شهر را که ممکن است از دید سایرین پنهان بماند را به تصویر بکشد.

زیباترین تصاویر سیاه و سپیدی که تاکنون دیده اید

" Guy Cohen" هنرمندی یهودی و متولد اورشلیم است. او با استفاده از کنتراست بالا در عکاسی سعی دارد تا زوایا و سایه ها را برجسته تر از آنچه در واقعیت وجود دارد در عکس های خود به تصویر بکشد.

وقتی مرگ هم به چالش کشیده می شود

" Mustang Wanted" یک جوان نترس اوکراینی است. او از هیچ کاری برای خلق تصاویر نفس گیر کوتاهی نمی کند. Mustange از معدود افرادی است که برای تصویر گرفتن در بلندی ها، به جای بالا رفتن از ارتفاعات و عکس گرفتن از پاهای خود در لبه پرتگاه، از آن ها بدون هیچ محافظی آویزان می ماند و این لحظه ها را ثبت می کند.
صفحه  از ۵