صنعت و تکنولوژی خلاقیت در طراحی

بسته‌ای برای کشاورزی در خانه

شرکت Urbanoasis با انجام پروژه ای قصد دارد تا دوباره مردم شهرنشین را با طبیعت آشتی دهد. او این کار را از طریق طراحی و تولید محصولاتی در حوزه رشد و پرورش گیاهان و سبزیجات در بالکن‌ها و داخل اتاق‌ها و ایجاد محصولات آموزشی برای ترغیب مردم به پرورش گیاهان در محیط‌ های شهری انجام خواهد داد. بسته‌ای که در تصاویر مشاهده می‌کنید، باسیل (Basil) نام دارد که شامل یک گلدان، مقداری خاک خشک و کود، ابزارهای باغبانی، مقداری بذر و دانه و همچنین ظرف مخصوص آبیاری می‌باشد. گلدان این بسته، با ظاهر مدرن و البته کوچک خودش به راحتی می‌تواند در فضاهای کوچک خانه و حتی در بالکن‌ها مورد استفاده قرار بگیرد و منظره‌ای زیبا خلق نماید.

پاشنه بلند های عجیب و غریب

در همه جای دنیا پوشیدن کفش های پاشنه بلند یکی از بزرگترین علایق خانوم ها محسوب می شود. یک طراح فلیپینی از این علاقه استفاده کرده و پاشنه های بلند را به مرحله دیگری برده است. " Kermit Tesoro" 27 ساله در اولین طراحی خود کفش هایی با پاشنه هایی شبیه به جمجه ساخت تا نظر خواننده هالیوودی معروف "Lady Gaga" را به خود جلب کند. این کفش ها در طراحی های عجیبی مانند سم اسب، هشت و پا و... ساخته شده اند که نظر را شمارا به تماشای آن ها جلب می کنیم.

آناتومی عروسک های دوران کودکی

عروسک های بادکنکی همه ما را به یاد کودکی هایمان می اندازد. " Jason Freeny" تصمیم دارد تا این تصور را 180 درجه تغییر دهد و حتی تا حدودی خراب کند. او در یک حرکت خلاقانه تصمیم دارد تا به ما نشان دهد در عروسک های دنیای کودکیمان چه می گذرد. او کار خود را در ابتدا به عنوان یک طراح صنعتی آغاز کرد و در همان سال ها برای شرکت"MTV" نیز فعالیت می کرد.

چادری به راحتی اتاق خواب شخصی شما

اگر فکر میکردید که هتل شیشه ای که در فنلاند ساخته شده است زیبا و هیجان انگیز است، پس بهتر است به این مجموعه نیز نگاهی بیاندازید. طراحان پروژه " Holleyweb" حبابی را ساخته اند که به کمک آن می توانید فضای بیرون از خانه خود را به راحتی داخل خانه خود تجربه کنید. تنها چیزی که برای داشتن این تجربه به ان نیازمندید 2000 دلار امریکا به علاوع جایی برای سوار کردن این چادر به همرا یک تلمبه برای باد کردن و سر پا نگه داشتن آن است. این چادر می تواند به اندازه دو نفر انسان با قد متوسط اسکان خوبی باشد. تا زمانی که سوراخی در جداره این چادر ایجاد نشود، سرپناهی امن در برابر آتa و آب خواهد بود.

2000 تیله نوازنده

تا به حال شده است که به ساچمه های فلزی نگاه کنید و با خود بیاندیشید که می توانید با آن ها آهنگ بسازید ؟ خوب این اتفاق چیزی نیست که به صورت معمول به ذهن هر فردی برسد. فردی به نام "Martin Molin" این ایده را در ذهن داشته و آن را عملی کرده است. کاری که این فرد انجام داده است، دست کمی از اختراعات نوابغ ندارد. ساخت این دستگاه که " Wintergatan Marble Machine" نام دارد حدودا دو سال زمان برده است.

شما رکاب بزنید، لباس ها شسته می شوند

شاید تا به حال نتوانسته باشید در زندگی خود با یک تیر دو نشان بزنید. یک طراح هنرمند می تواند این شانس را به شما بدهد تا بتوانید حداقل در زمان شستن لباس های خود کالری هم بسوزانید. این طرح که مانند یک دوچرخه ساخته شده است"BiW" نام دارد. طراح این پروژه گروهی از دانش جویان دانشگاه " Dalian" بوده اند.

یک مبل با سطح درک بالا!

کاناپه ای را تجسم کنید که راحت ترین حالت را برای نشستن ، دراز کشیدن و حرکات شما دارد. تجسم این ماجرا چیز چندان دور از ذهنی نیست. نام این کاناپه " Lullock" است. این مبل آنقدر انعطاف پذیر است که هر طور شما بخواهید روی آن بنشینید با شما کنار می آید و شکل دلخواه شما را به خود می گیرد. این مبل با یک طاقی ساده در قسمت پشت ساخته شده است و تمامی سطح آن پوشیده از گل های کوچک ابری است.

موازنه تکنولوژی و طبیعت

از قدیم گفته اند که بسیار سفر باید ... شاید کسی نمی توانست حدس بزند که سفر به یکی از جزایر آتشفشانی "Stromboli" و تماشای سنگ های مشکی آتشفشانی در زمینه غروب آفتاب، الهام بخش " Marjan Van Aubel" و " James Shaw" برای خلق آثاری برای برقراری تعادل بین تکنولوژی و طبیعت باشد. آثاری که در نتیجه این الهام گیری خلق شده اند 50 تا 80 درصد چوب و مابقی از جنس سنگ های آتشفشانی هستند.

عجیب اما زیبا

آثار " Massimiliano Adami" شاید ملموس ترین آثار هنری نباشد که تا کنون با آن مواجه شده ایم. حتی تا حدودی می توان گفت که آثار این هنرمند تا حدود زیادی عجیب و غریب است. زمانی که می گوییم عجیب در واقع قصد داریم، صفتی را به چیزی بدهیم که شاید هیچ وقت فکر نمی کرده ایم که چنین چیزی هم وجود دارد. قلبا می توان گفت که آثار Massimiliano در دسته عجیب و غریب های دوست داشتنی قرار می گیرد. نتیجه آثار این هنرمند که در مجموعه عکس های این پست خواهید دید، بسیار زیبا، خلاقانه و هنرمندانه است.

میزهایی که با سلیقه شما کوچک و بزرگ می شوند

میز های شیشه ای با قابلیت تاشو بودن در طول 40 سال، نقطه آغازین طراح و ساخت آثار هنری بود که در صنعت شیشه پیشرفت های شگرفی را به خود دید. "FIAM" بزرگترین طراح وایده پرداز در ان زمینه است. اگر بخواهیم در ارتباط با گل سر سبد طراحی های این شرکت صحبت کنیم می بایست از اثر ساخته شده توسط " Satyendra Pakhalé" یاد کنیم.

نوآوری در اتصالات آلومنیومی

تکنولوژی اتصالات یکی از انواع تکنولوژی است که نیاز به درصد بالایی از دقت و مراقبت دارد. تعداد محدودی از پروژه ها وجود دارد که حتی در مرحله برنامه ریزی های اولیه به چنین حجم بالایی از دقت و توجه نیازمندند. خالق مجموعه پیش رو همیشه معتقد بوده است که در ارتباط با اتصالات آلومینومی همیشه باید طوری اقدام کرد که نتیجه کار خلاقانه و مقتصدانه باشد. در پروژه " Alinata" سازنده هنرمند این مجموعه کتابخانه های آلومینومی را ساخته است که در آن نوآوری و خلاقیت در صنعت اتصالات آلومنیومی به چشم میخورد.

یک لامپ دوستدار طبیعت، به همراه ویدئو

شرکت های بسیاری تا کنون تلاش کرده اند تا با استفاده از ترفند هایی مانند بی سیم کردن، سنسور دار کردن، تطابق رنگ ها با محیط و غیره لامپ هایی را بسازند که هم از لحاظ میزان مصرف انرژی و هم از نظر هزینه تولید به صرفه باشد. در این مجموعه لامپ های LED را خواهید دید که در این زمینه تغییرات بزرگی را ایجاد کرده است. این لامپ ها " Lumir C LED" نام دارند. بزرگترین ویژگی این لامپ بی ضرر بودن آن ها برای طبیعت است. این لامپ ها برای روشن کردن محیط نه نیاز به انرژی خورشیدی دارند، نه برق و نه باطری. این لامپ با انرژی گرمایشی یک شمع بسیار کوچک روشن می ماند. در واقع تغییر دما چیزی است که ولتاژ مورد نیاز این لامپ را تولید می کند.

لامپ هایی از جنس بطری های شیشه ای

این اثر هنری حاصل برش و جوش بطری های شیشه ای می باشد، که در زاویه های مختلف نورهای زیبایی را به نمایش در می آورد.václav mlynář و jakub pollág از Studio deFORM خالق این اثر هستند.

سگ هایی برای محافظت از گوش های شما

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعضی روزها از صدای محیط اطراف خود صبرتان سر آمده باشد. به لطف یک طراح ژاپنی به نام " Mao Yamamoto" تمام این صداها به کمک یک سگ کوچک متوقف می شوند. این وسیله گوش گر " Mimi Pet" نام دارد و یکی از محصولات برند "+D" است. این گوش گیر ها به شما کمک می کنند تا لحظاتی آرام و بی سر و صدا را سپری کنید.

"Elkebana" سنتی از دیر باز تا به امروز

"eikebana" سنتی برگرفته از تاریخ ژاپن است. در واقع این وسیله، ابزاری برای ساماندهی به گل های خانگی برای گیاه دوستان بوده است. "Fabio Milito" با پشتیبانی "Paula Studio" این سنت دیرینه ژاپنی را با طراحی مدرن مجددا روانه بازار کرده است.

چاقوهایی با حداقل تیغ ممکن

استودیو "Federal" در یکی از پروژه های خود تصصمیم گرفت تا چاقو های آشپز خانه را از نگاهی جدید مورد بررسی قرار دهد. در اجرای این پروژه، گروه Federal تصمیم گرفت تا با دقت در ماهیت چاقو، و ایجاد تغییراتی در آن و با استفاده از چوب افرا نمای دلنشین در عین حال متفاوت برای این وسیله پر کاربرد ایجاد کند. در ان طرح ها استفاده از فلز به عنوان تیغه به حداقل میزان ممکن رسیده است.

یک تکه ابر هرجا که بخواهید

"Richard Clarkson" در یکی از طراحی های اخر خود لامپی را به شکل یک ابر بارور طراحی کرده است. این لامپ هیجان انگیز مجهز به سنسور حضور بوده و زمانی که فردی وارد اتاق می شود، این تکه ابر سرگرم کننده، نزدیک ترین رعد و برق به واقعیت را به معرض نمایش می گذارد.

از پنجره بانک عکس، متفاوت ترین ها را ببینید

بانک عکس مرجع تصاویر خلاق در زمینه های هنری، دیدنی ها، آشپزی، صنعت و تکنولوژی، طراحی و دکوراسیون، خودرو، مد و پوشاک است،این سایت به دنبال ایده پردازی و ایجاد خلاقیت بصری در بین مخاطبین خود می باشد. آنچه بانک عکس را از دیگر سایت ها متمایز می کند، استفاده از تصاویر در سایزهای بزرگ و با کیفیت است. بانک عکس در آینده به نشر اخبار در زمینه های فرهنگ و هنر نیز خواهد پرداخت، تا تمام نیازهای مخاطبین خود را برآورده سازد.

گیره ای برای نگه داشتن میخ به شکل پینوکیو

با طراحی این محصول دیگر چکش با انگشتان شما برخورد نخواهد کرد، میخ را در سایز های مختلف نگه داشته و پس از کوبیده شدن میخ، پینوکیو از طریق شکاف بالا از دیوار جدا میشود.

درست کردن چای راحت تر از قبل

این لیوان طوری طراحی شده که چای کیسه ای درون دستگیره جای گرفته و چلانده میشود، به این صورت شما راحت تر و سریعتر از قبل یک لیوان چای خواهید داشت.

غذای خود را با ظرف غذای هوشمند متفاوت سرو کنید، به همراه ویدئو

ظرف غذای هوشمند، فقط یک ظرف غذای ساده نیست! بلکه علاوه بر ظروف مناسب غذاخوری، یک اپلیکیشن حاویِ دستور غذاهای مختلف برای سلیقه‌ها و رژیم‌های متفاوت هم گنجانده شده است. شما این بسته‌ را خریداری می‌کنید و در منزل، با ورود به اپلیکیشن مرتبط با این محصول، می‌توانید طرز تهیه‌ی غذاهای مختلف را متناسب با ظرف‌های داخل بسته، یاد بگیرید. اپلیکیشن به صورت هوشمند اطلاعات شما را در بانک اطلاعاتی خود ذخیره می‌کند و بر اساس علاقه و رژیم شما غذا پیشنهاد می‌کند. جداره‌ی بیرونی این ظرف خلاقانه از چوب بامبوی مقاوم ساخته شده که با لیزر برش خورده است، همچنین پلاستیک با دوام و سیلیکون نیز در ساخت ظروف داخلی این بسته به کار رفته است. تمام ظروف را می‌توان در فریزر یا مایکروویو گذاشت و به هیچ عنوان موادغذایی آبکی از لای درزهای این ظرف‌ها چکه نمی‌کند.
صفحه  از ۳